Vyhledání PSČ

Články /

Vláda dá 150 milionů České poště na datové schránky. Bez tendru

Praha - Prakticky bez výběrového řízení nejspíš dostane Česká pošta 150 milionů korun ze státního rozpočtu na úpravu informačního systému datových schránek. PSČ. Žádost ministerstva vnitra, která souvisí s novou legislativou a změnou Portálu veřejné správu (PVS), posoudí ve středu Nečasův kabinet.

Ministr vnitra Jan Kubice (nestr.) ve zprávě pro vládu uvedl, že nadlimitní veřejná zakázka za zhruba 150 milionů korun včetně DPH bude zadána v jednacím řízení bez uveřejnění. Zdůvodnil to faktem, že jediným držitelem nezbytné poštovní licence je pouze Česká pošta a právě ona na peníze dosáhne.

PSČ - Vláda dá 150 milionů České poště na datové schránky. Bez tendru

Šéf rezortu vnitra také přiblížil, jak uvedená částka vznikla. PSČ. "Hodnota byla stanovena na základě informativní nabídky provozovatele Informačního systému datových schránek (ISDS), České pošty," konstatoval Kubice. Státní podnik si tak sám určil, kolik peněz má na úpravu datových schránek – a prakticky bez výběrového řízení – dostat. Prostředky mají jít ze státního rozpočtu, konkrétně z kapitoly všeobecná pokladniční správa. PSČ.

"Předmětem veřejné zakázky je zejména zajištění změn služeb ISDS vyžadovaných novelou zákona o informačních systémech veřejné správy a zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů," přiblížil materiál účel prostředků. Připomněl přitom, že normy začnou účinkovat už od 29. listopadu. "Proto je nezbytné, aby ministerstvo v roli správce ISDS i PVS bez prodlení zahájilo formální kroky k zajištění potřebných úprav, které je nutné dokončit před datem účinnosti novel," dodal rezort.

Zdroj: eurozpravy.cz

Zobrazeno: 3560x Publikováno: 2011-11-15